volvo
Oferta

Wymiana oleju silnikowego i filtrów Wrocław


MAREX
producenci

Wymiana oleju Wrocław Robotnicza 72D
Teren Archimedesa
71 782-75-27
71 724-57-55
marex-1@wp.pl

MAREX II
producenci

Wymiana oleju Wrocław Generała Stefana Grota-Roweckiego 170
71 351-80-94
602-626-792
marexopony@gmail.com

Pomagamy w doborze odpowiedniego oleju silnikowego i filtra oleju do danego typu auta, a także jego sprawną i szybką wymianę.

Zachęcamy do regularnej wymiany oleju w naszych zakładach we Wrocławiu.

W ofercie posiadamy płyny renomowanych marek.

Olej silnikowy odpowiada za optymalne smarowanie i chłodzenie silnika, chroni jego części przed korozją, tłumi drgania, a także ogranicza zużycie mechaniczne poszczególnych podzespołów. Dodatkowo uszczelnia luzy występujące pomiędzy pracującymi elementami silnika i komory spalania. Z kolei filtr zapewnia filtrację oleju i zatrzymuje wszelkie zanieczyszczenia dostarczone z powietrzem i paliwem. Regularna wymiana oleju jest więc konieczna, aby pojazd działał bezproblemowo, a silnik był właściwie chroniony. Pracownicy naszego warsztatu we Wrocławiu wykonują profesjonalną wymianę oleju samochodowego i filtrów, czyli tzw. serwis olejowy.

Kiedy konieczna jest wymiana oleju silnikowego?

Olej powinien być wymieniany co 20-30 tys. przejechanych km, ale wszystko zależy też od intensywności eksploatacji pojazdu. Jeśli auto jeździ długo w trudnych warunkach, wymiana oleju może okazać się konieczna nawet po pokonaniu 10 tys. km. W przeciwnym razie, w silniku zaczną odkładać się złogi, na czym ucierpią chociażby wałki rozrządu i turbosprężarki.

W jaki sposób odbywa się wymiana oleju silnikowego?

Mechanik opróżnia miskę olejową poprzez wylanie jej zawartości przez spust lub odciągnięcie oleju za pomocą specjalistycznego narzędzia ssącego. Następnie pracownik wlewa do silnika nowy, odpowiednio dobrany olej. Po zakończonej czynności warto zwrócić uwagę na to, żeby założony został również nowy filtr olejowy. Jeśli na miejscu pozostanie stary, zanieczyszczony i zapchany wkład, wtedy może się on przyczynić do spadku ciśnienia oleju w silniku, a tym samym do spadku mocy i szybszej eksploatacji poszczególnych części.

Wymiana oleju – o czym jeszcze warto pamiętać?

Jeśli chcieliby Państwo, żeby auto służyło każdemu użytkownikowi długo i bezproblemowo, a jazda nim była bezpieczna, należy zadbać o następujące szczegóły:

Jeśli poszukujecie Państwo sprawdzonego warsztatu, w którym można dokonać wymiany oleju Wrocław i serwis samochodowy Marex to idealne miejsce, gdzie można otrzymać fachową pomoc.