tłumiki wrocław
Oferta

Naprawa tłumików samochodowych we Wrocławiu


MAREX
producenci

Naprawa tłumików Wrocław Robotnicza 72D
Teren Archimedesa
71 782-75-27
71 724-57-55
marex-1@wp.pl

MAREX II
producenci

Naprawa tłumików Wrocław Generała Stefana Grota-Roweckiego 170
71 351-80-94
602-626-792
marexopony@gmail.com

Bezpłatnie diagnozujemy układ wydechowy, a także dokonujemy wymiany oraz naprawy tłumików w autach osobowych i dostawczych.

Wykonujemy montaż tłumików sportowych, końcówek ozdobnych, montaż złącz elastycznych, montaż katalizatorów spalin (udzielamy gwarancji na 24 miesiące).

Sprzedajemy tłumiki, katalizatory i złącza elastyczne.

Dlaczego nie należy zwlekać z naprawą tłumika?

Tłumiki stanowią niezwykle istotne części układów wydechowych, które nie tylko redukują natężenie dźwięku generowanego przez silnik w związku z drganiami, ale również przyczyniają się do optymalizacji procesu przetwarzania spalin. Wspomniany element zmniejsza także działanie wibracji, zabezpieczając tym samym cały układ przed nadmierną eksploatacją w wyniku zbyt dużego naprężenia.

W przypadku uszkodzenia tłumika występuje szereg konsekwencji negatywnych dla kierowcy. Pierwszą i najlepiej zauważalną z nich jest oczywiście obniżony komfort jazdy, wynikający z wytwarzania przez pojazd dużo większej ilości hałasu. Kolejny problem pojawia się, jeśli uszkodzeniu ulegnie również reaktor katalityczny (nazywany powszechnie katalizatorem), odpowiedzialny za redukcję szkodliwych, emitowanych do atmosfery substancji zawartych w paliwie. To jednak nie koniec trudności. Nieprawidłowa praca tłumika oraz reaktora katalitycznego, wynikająca z ich nadmiernego wyeksploatowania lub zniszczenia, przekłada się także na duży wzrost poziomu zużycia paliwa (nawet o 25%). Dodatkowo, w związku ze złym stanem technicznym oraz nieprawidłowym działaniem filtra cząstek stałych, samochód może nie uzyskać atestu homologacyjnego, co wykluczy go z dalszego udziału w ruchu drogowym.

Marex & Marex II - profesjonalna naprawa tłumików na terenie Wrocławia

W naszej firmie stawiamy przede wszystkim na stały rozwój kompetencji personelu oraz nieustanne przystosowywanie się do rosnących wymagań klientów. Codziennie pogłębiamy i szlifujemy już posiadaną wiedzę na temat prawidłowego funkcjonowania układu wydechowego, dzięki czemu nasze usługi odznaczają się niezwykle wysoką skutecznością

Proponowana przez nas naprawa tłumików obejmuje m.in. skrupulatną diagnostykę oraz rzetelną ocenę stanu wszystkich istotnych elementów układu. Podczas dokonywanego przeglądu, zweryfikujemy także kondycję systemu mocującego układ wydechowy (uszczelki, opaski i łącza mocujące, obejmy zaciskowe), aby zyskać stuprocentową pewność stabilności montażu tłumika.

W zależności od skali wykrytych uszkodzeń, jesteśmy w stanie wykonać spawanie zużytych części lub wymienić je na nowe. W tym drugim przypadku, zapewnimy Państwu elementy wymienne przy pełnym uwzględnieniu zaleceń producenta, tj. całkowicie kompatybilne z modelem samochodu.

Jeśli chodzi o Wrocław, jesteśmy jednym z najbardziej docenianych przez klientów warsztatów samochodowych, zajmujących się naprawą tłumików oraz wulkanizacją. Serdecznie zapraszamy do współpracy!